Po usilovné práci techniků Toray Textiles Central Europe s.r.o. a mnoha dodavatelských firem jsme značně pokročili směrem ke spuštění výroby netkané textilie AIRLITE v naší pobočce. Tento materiál již nyní výborně tlumí hluk v mnoha autech vyráběných po celé Evropě i ve světě.

Dokončili jsme stavební úpravy výrobních prostor a také k nám již dorazilo prvních 5 kontejnerů s rozloženými částmi výrobní linky.  Dalších 9 kontejnerů je na cestě.

Již začátkem března 2022 začneme linku sestavovat. Pomůžou nám technici dodavatelských firem           a specialisté naší sesterské pobočky TAK z Jižní Koreje. Také se nám zpět domů před několika dny vrátili tři naši kolegové. Během měsíčního školení v Koreji pronikali do všech tajů obsluhy a údržby unikátní výrobní linky.

 

Celkově investujeme do tohoto projektu asi 180 milionů korun. Bude pro naši pobočku znamenat další diverzifikaci výrobních aktivit. A to povede ke zvýšení odolnosti vůči turbulentním změnám na trzích a ve světě obecně.

Situace se stále velmi vysokými cenami námořní dopravy motivuje nás i naše zákazníky, abychom spustili výrobu mnohem dříve, než jsme původně plánovali.

Již nyní hledáme nové kolegy, kteří se nebojí výzev, které spuštění nové výroby určitě přinese. Všechny nutné znalosti a dovednosti budeme společně získávat a postupně prohlubovat pod vedením zkušených kolegů.  Ti, kteří budou mít zájem a schopnosti, vytvoří v relativně krátkém čase páteř řídícího týmu tohoto nového projektu.  

Stejným způsobem jsme rozjížděli i výrobu polyesterových podšívek před skoro 25 lety a následně i výroby airbagových technických tkanin a tiskových desek pro bezvodý ofset. Máte-li zájem být u toho s námi, určitě se nám ozvěte