24. června 2021 se prohnalo jižní Moravou ničivé tornádo a několik vesnic v podstatě srovnalo se zemí. Krátce na to se ovšem po celé České republice vzedmula ohromná vlna solidarity. Do postižených obcí zamířily stovky dobrovolníků, finančně i materiálně pomáhali jednotlivci i firmy.

Naši zaměstnanci svými individuálními dary podpořili zasažené spoluobčany celkovou částkou 84 740 Kč. Následně společnost Toray textiles Central Europe s.r.o. odeslala na účty neziskových organizací finanční částky ve stejné výši. Společně jsme tedy dali dohromady 169 480 Kč.

Prostřednictvím neziskových organizací působících v lokaci jižní Moravy (ADRA, Diecézní charita Brno, Nadace Via, ČČK) a Městského úřadu Hodonín jsme společně přinesli potřebným možnost návratu k životu před ničivým tornádem. Kromě finanční pomoci, která pomohla lidem obnovit poničené domovy, neziskový sektor poskytoval pomoc materiální, dobrovolnickou a psychosociální.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou. A samozřejmě také neziskovým organizacím, které tyto prostředky nasměrovaly co nejrychleji těm nejpotřebnějším. Jejich lidé i s odstupem více než půl roku po katastrofě naše spoluobčany v postižených vesnicích stále podporují.