V naší textilní firmě nejsme jen vášniví odborníci na výrobu tkanin, ale také se snažíme o pozitivní dopad na naši komunitu. Rozvíjíme iniciativy, které podporují vzdělávání a kreativitu místních škol a školek prostřednictvím darování našich kvalitních textilních výrobků. Přečtěte si, jaké projekty jsme v rámcí aktivit společenské odpovědnosti podpořili, a jak naše látky nachází nový život v tvůrčích rukou.

 

Spolupráce s uměleckými školami

Jedním z našich dlouhodobých partnerů je Základní umělecká škola v Prostějově. Tanečnímu oboru poskytujeme naše tkaniny, které jsou využívány při tvorbě tanečních kostýmů. Dalším příkladem je spolupráce se SŠDaM. Studenti této střední školy využívají naše tkaniny při tvorbě oděvních návrhů a modelů. Některé jsou veřejnosti prezentovány na každoroční akci Doteky módy. Tímto způsobem podporujeme kreativitu a umělecký rozvoj mladých nadějných talentů.

Tančící děti ZUŠ PV

Ruční práce ve školkách a na základních školách

Naše látky najdou uplatnění i ve školkách a v základních školách. Mateřské školky a základní školy je využívají při ručních pracích a tvorbě různých výtvarných projektů. Děti a jejich paní učitelky z Mateřské školky v Uničově tak dokážou z našich tkanin vykouzlit peklo i nebe. Tímto způsobem pomáháme rozvíjet nejenom tvořivost, ale i manuální dovednosti dětí.

 

 

Peklo z tkanin
Nebe z tkanin
Peklo z tkanin
Vánoční dekorace

 

Podpora středních škol

Nezapomínáme ale ani na střední školy. Naše látky jsou pravidelně využívány k tvorbě dekorací na maturitní plesy nebo Věnečky tanečních kurzů. Výzdoba na stolech, podiu a interiéru tanečních sálů dodává těmto společenským akcím lesk a neopakovatelnou atmosféru. Naše látky nacházejí využití i při tvorbě kostýmů pro skupinová vystoupení nebo předtančení.

 

 

Předtančení na plese
Předtančení na plese

Podpora místních sdružení a spolků

Loutkové divadlo Pronitka pracující pod prostějovským Sokolem I je dalším partnerem, který využívá naše textilní látky k tvorbě dekorací a loutek. Šikovné ruce dokážou z našich materiálů tvořit magické scény, které oživují jejich představení a rozdávají radost malým i větším divákům. Svoji velkou akci pro veřejnost LOUTKOFEST 2024 připravují na jaro 2024. Po jejím uskutečnění vám přineseme více informací.  Dalšími příklady spolupráce s místní komunitou jsou dary tkanin pro Pomáháme tancem z.s. pořádající každoroční charitativní plesy nebo různé sportovní kluby a spolky od hasičů, přes myslivce až po obce převážně prostějovského regionu.

Zveme vás k aktivní spolupráci

 

V případě, že vás inspirují podobné aktivity a přichází vám na mysl smysluplné využití našich tkanin pro účely výchovy, vzdělávání, sportu nebo rozvoje aktivit místní komunity, neváhejte nás kontaktovat. Jsme otevřeni novým nápadům a rádi podpoříme další iniciativy. Je to forma společenské odpovědnosti naší firmy, ze které máme radost a hlavně nás baví. Stačí nám napsat a v rámci našich možností vám vyjdeme vstříc. 

Záleží jen na vaší kreativitě a šikovnosti!