Nejen prací živ je člověk. Proto se i my snažíme pracovní povinnosti čas od času proložit něčím jiným, zábavnějším. Říkáme tomu Program akcí pro zaměstnance nebo častěji Welfare program (jak už se v naší firemní kultuře vžilo). Na začátku roku 2022 jsme naplánovali vše, co jsme chtěli společně realizovat. Pojďme se v tomto příspěvku ohlédnout za tím, jak se nám to povedlo.

Relax v termálech

Sezónu 2022 jsme odstartovali v sobotu 23. dubna  zájezdem za relaxem do termálů v Dunajské Stredě. Protože první autobus byl pár dnů po vypsání akce zcela zaplněný, přidali jsme ještě druhý, ale na jiné místo. 14. května jsme se vydali do rakouského Laa an der Thaya. Celodenní odpočinek uvítali asi všichni, zejména naši lidé pracující ve směnných provozech.

Dětský den

Dětský den je stálicí našeho Programu akcí pro zaměstnance již přes 20 let. Loni jsme jej uspořádali pro děti našich pracovníků v sobotu 11. června. Počasí nám vyšlo perfektně a účast byla tradičně vysoká. Děti závodily v osvědčených disciplínách:

  • střelbě ze vzduchovky,
  • běhu kolem továrny,
  • skákání v pytli,
  • hodu do medvěda a dalších.

Pro vyplnění volných chvil byl k dispozici skákací hrad zapůjčený firmou Delikomat. Občerstvení nám zajistil náš stálý dodavatel stravovacích služeb Grandlahůdky. Akce byla zakončena vyhlášením vítězů všech soutěží a věkových kategorií v naší firemní jídelně. Velké poděkování si zaslouží nejen všichni organizátoři, ale i rodiče, kteří vedou své děti ke sportovním a soutěživým aktivitám.

Dyje ze Znojma

Už několik let se plavíme s olomouckou Peřejtours (zatím stále jen) po moravských řekách. Máme za sebou Mlýnský potok z Horky do Olomouce, Zámeckou Dyji z Bulhar do Lednice a střední Moravu z Postřelmova do Moravičan. Loni padla volba na Dyji ze Znojma. Vyrazili jsme v sobotu 18. června, autobus byl zaplněný do posledního sedadla.

V začínajícím horkém létě už v řece nebylo moc vody. Často jsme museli z raftů a Pálav ven a přetahovali jsme lodě přes mělké úseky. Tak to prostě chodí v těchto měsících na řekách dosažitelných v rámci jednodenního výletu. Všichni jsme si mákli, někteří zase posunuli své hranice vodáckých dovedností, ale domů jsme se vraceli spokojení. Taky nás potěšily komentáře našich kormidelníků z Peřeje. S jinými skupinami prý zažívají podstatně více stresu, ale s námi to bylo v pohodě. Zbývá tak zodpovědět jedinou otázku: Na kterou další řeku se vydáme příště?

Lodě na Plumlovské přehradě

Tato akce byla pro nás novinkou. Už nějaký čas jsme si pohrávali s myšlenkou vytáhnout všechna možná plavidla a provětrat je na blízké Plumlovské přehradě. A hlavně tuto možnost nabídnout i dalším, pro které není svezení se po vodní hladině s využitím vlastní hnací síly úplně všedním zážitkem.

Celý den byly k dispozici a neustále v permanenci 3 mořské kajaky, 2 paddleboardy a nafukovací kánoe. Celkem se na nich svezlo více než 15 dospělých a dětí s vazbou na naši firmu, ale i někteří náhodní kolemjdoucí.  Zázemí a perfektní občerstvení nám poskytl nově budovaný areál Cykloška. Na konci dne jsme toho měli opravdu dost, ale uděláme vše proto, abychom tuto akci zopakovali i letos.

Turistika v Jeseníkách

Původně jsme plánovali vyrazit na 2 místa. Cykloturistickou Akci Bílý kámen na 1. máje nám překazilo deštivé počasí. Snad to vyjde letos, unikátní příroda normálně nepřístupného vojenského újezdu Libavá stojí určitě za projetí na kole.

A tak jsme se hned po prázdninách, v sobotu 10. září, vypravili do Jeseníků. Pár kolegů jsme vysadili v lázních ve Velkých  Losinách, ale většina z nás pokračovala až do Ramzové. Trochu jsme neodhadli časový plán na přejezd mezi těmito místy, navíc nás zdržel fakt, že silnice v Branné byla uzavřena kvůli závodům historických aut. Šofér našeho autobusu byl ale profík, kterého tyto drobné problémy nezastavily. V 10:00 jsme lanovkou vyjeli na Čerňavu a došli zbylé 3 kilometry na chatu na Šeráku. Holba tam chutnala opravdu výjimečně.

Po hřebenu jsme se přesunuli na Keprník a užili si krásných výhledů na jesenická panoramata. Poté nás čekal Vozka se svými skalními útvary. Sotva jsme na ně dorazili, spustila se pravá horská bouřka s kroupami. Narychlo jsme se oblékali do goretexu a hledali převisy poskytující aspoň částečnou ochranu.

Ale jak to zvládli ostatní? Perfektně. I bez předchozího upozorňování a kontroly materiálu před odjezdem měli všichni s sebou nepromokavé oblečení nebo pláštěnky. Bouřka za 20 minut přešla a po ní zase vykouklo sluníčko. Udělali jsme pár fotek a potom jsme se vydali už rychle z kopce dolů do údolí. Místy jsme ještě procházeli poli krup tajících na zemi. V Branné na nás čekal autobus a dovezl nás bezpečně domů.

Adventní zájezd do Vídně

Tradičním zakončením sezony našeho Programu akcí pro zaměstnance je adventní zájezd do některé předvánočně vyzdobené evropské metropole. Za více než 20 let jsme viděli skoro všechna zajímavá místa, která se dají navštívit v rámci jednodenního předvánočního výletu. V termínu 3. prosince 2022 padla volba na osvědčenou Vídeň.

Opět nás nezklamala. K ideální vánoční atmosféře sice chyběl aspoň malý poprašek sněhu, ale na to jsme v posledních letech už zvyklí. Autobus s průvodcem byl opět zcela zaplněn a výlet splnil představy všech zúčastněných.

Na druhý autobus a další výlet, třeba do Prahy, nám již nezbyl prostor ve vyčerpaném finančním rozpočtu, který nám naše firma uvolnila. Tímto zájezdem jsme tedy Program akcí pro zaměstnance pro rok 2022 uzavřeli. Věříme, že se nám bude ekonomicky dařit i v roce 2023, a že nám to umožní v tradici Programu akcí pro zaměstnance i nadále pokračovat.