Společnou práci na instalaci a rozjezdu nové výrobní linky netkaných textilií jsme 13. října 2022 oslavili slavnostním otevřením výroby AIRLITE .

Výrobní linku jsme ve spolupráci s dodavateli a techniky z pobočky TAK z Jižní Koreje dokázali sestavit za tři měsíce.  Již od května 2022 vyrábíme v režimu zkušebního provozu první dávky hotových výrobků dle specifikací našich zákazníků. Ti oceňují naši schopnost velmi pružně reagovat na jejich množstevní požadavky. Opět se ukazuje, že geografická blízkost výrobních bází v řetězci automobilového průmyslu je jednou z důležitých strategických výhod. K našim stávajícím zákazníkům na Slovensko to máme jen pár hodin jízdy kamionem.

Ceremoniálu slavnostního otevření se účastnili klíčoví dodavatelé stavebních prací a naši obchodní partneři. Konkrétně p. Choi, obchodní ředitel společnosti Samwon, zástupci společnosti Takenaka garantující stavební část a místní společnosti Ekovýroba a Elektroinstalace Zedníček. Přítomní byli i manažeři všech divizí naší pobočky TTCE a také většina zaměstnanců, kteří již pracují v projektu Airlite.

Slavnostní projev pronesl generální ředitel naší pobočky TTCE ing. Vítězslav Křivánek. Poselství prezidenta sesterské pobočky TAK p. Haesang Jeon, který se bohužel nemohl osobně zúčastnit, přednesl obchodní manager Airlite p. Jo.  Po těchto oficialitách již následoval tradiční přípitek a slavnostní přestřižení pásky spojené s prohlídkou výrobního provozu a logistického zázemí.  Přejeme tomuto nejnovějšímu projektu TTCE  a TAK mnoho úspěchů v nelehké době.

Airlite™ základní data

Výroba

  • Kapacita: až 1,200 tun netkané textilie ročně
  • Lokace: Toray Textiles Central Europe, Prostějov, Česká republika

Charakteristika produktu

  • Umělá vlákna tvořící hustou netkanou textilii s výjimečnou absorpcí zvuku v širokém spektru
  • Polyesterová vlákna zajišťující požadovanou tloušťku materiálu obnovu tvaru materiálu po jeho stačení
  • Špičková absorpce zvuku díky tloušťce materiálu
  • Lehčí než konvenční zvuk tlumící materiály

Hlavní oblasti využití zvukově izolačních materiálů

  • Automobily, další vozidla zajišťující dopravu zejména ve městech
  • Elektronická zařízení